Naše identita
Vizuál a web

Kovářova kobyla chodí bosa – to je přísloví, které nás bohužel léta vystihovalo. Po 10 letech našeho působení pro fakultu a posléze i pro ÚZIS jsme dospěli k rozhodnutí, že je na čase věnovat se i sobě. Jak to dopadlo?

Proč jsme potřebovali novou identitu?

Náš tým je velmi specifický, protože pracujeme na společném pracovišti státní a akademické instituce. Ačkoliv jsme pro oba sektory tvořili nejrůznější výstupy, od grafického designu po vývoj aplikací, ten nejdůležitější výstup jsme opomíjeli. Vlastní web s našimi výsledky a nová identita proto byly z našich předsevzetí do roku 2020.

Co vyjadřuje naše logo?

Naše logo má za cíl zbořit tabu, že akademická i státní sféra jsou uskupení lidí s konzervativním pohledem na svět. Naší snahou je proto tento pohled veřejnosti změnit. Logo má vyjadřovat profesionalitu v podobě ostrých linií – hledáme fungující a jednoduchá řešení, která se odrážejí v samotné jednoduchosti loga, a jistou míru „drzosti“, která mění již zmíněné 2 sféry našeho vlivu a odráží se v symbolu, který je oproti konvencím umístěn uvnitř loga. V neposlední řadě se v logu nachází i malý easter-egg, nad kterým se můžete zamyslet, až budete do adresního řádku v prohlížeči psát URL adresu.

Zvolené barvy v logu odráží vlastnosti našeho týmu. V první řadě jsme profesionálové, kteří občas dokážou zázraky na počkání, a chceme, aby lidé věděli, že je na nás spolehnutí. Proto byla tmavě modrá jasnou volbou. Odstín růžové naopak vyjadřuje naše nadšení, se kterým se dereme dopředu. Zároveň se díky této barvě dokážeme efektivně odlišit od podobně profesně zaměřených týmů.

Jaký jsme zvolili font?

Pro naše materiály typu prezentace a další dokumenty jsme nešli cestou klasického Arialu, který má jistě mnoho výhod a je možná právě proto velmi rozšířeným u spousty subjektů. Chtěli jsme font jasný, nekomplikovaný a efektivní a ve velké bitvě zvítězil právě z těchto důvodů Montserrat. Jako sekundární jsme zvolili dobře čitelný a moderní Open Sans.

A co samotný web?

Jelikož si zakládáme, aby naše řešení byla jednoduchá a funkční, odpovídá tomu i náš web. Používáme nekomplikovanou grafiku s jasnými pravidly použití. Vzniká proto i dostatek prostoru pro naši sekundární barvu pro oživení a hravost celého designu. Věříme a doufáme, že si díky kombinaci všech výše zmíněných faktorů uchová návštěvník v paměti nejen naše výstupy.

Čtěte dál Tyto články vám nesmí uniknout

Publikace

COVID-19 infodemie Nová kniha

2 minuty čtení


Design

Onemocnění aktuálně COVID-19 dáta v novom kabáte

6 minut čtení

ZAUJALI JSME TĚ? Napiš nám

Tým webstudia